[Main Menu]
• [-->]

[Tytuł]

Oficyna, poprzez usytuowanie wśród starego zadrzewienia, jako ruina wyglądała romantycznie. Jednak dopiero po remoncie budynek nabrał  blasku i zaskoczył swoim pięknem.
Przez lata wody opadowe spływając ze wzniesienia, na zboczu którego położona jest oficyna, naniosły w najwyższym punkcie ponad metr ziemi. W trakcie prac budynek odkopano, stąd też obecnie znajduje się on w niecce ukształtowanej przez powstałą z trzech stron skarpę. Oficyna jest posadowiona  niżej niż sąsiadujący z nią dwór oraz aleja dojazdowa, co potwierdza, że jest to budowla znacznie starsza, wybudowana przed powstaniem zachowanego do dziś założenia parkowego.

[link]
Stan zabytku przed przystąpieniem do prac remontowych Po wzmocnieniu konstrukcji murów i przemurowaniu kominów  Powstaje nowa więźba dachowa - lipiec 2008 Odeskowana więźba i wytynkowane kominy zabytku Dach pokryty blachą na rąbek pionowy - wrzesień 2008 Nowa drewniana stolarka okienna - lipiec 2009 Po wstawieniu drzwi wykonaniu elewacji - październik 2009 Zabytek po zakończeniu prac na zewnątrz budynku