[Main Menu]
[<--] •

[Tytuł]

Pokój Mościcki

Pokój 2-osobowy ok. 15m2 z łożkiem małżeńskim i przestronną łazienką z dużym prysznicem. Urządzenie pokoju nawiązuje do okresu XX-lecia międzywojennego i stylu art deco, w czasie kiedy prezydentem RP był Ignacy Mościcki - patron tego pokoju.

Dlaczego Mościcki ? W 1878 roku właścicielem pobliskiego majątku Skierbieszów został Faustyn Mościcki ojciec Ignacego. Ignacy Mościcki mieszkał w Skierbieszowie krótko, ale jako uczeń gimnazjum w Zamościu, a później w Warszawie przyjeżdżał tutaj na każde wakacje. Wspomina się, że będąc młodzieńcem bywał wraz z ojcem na balach urządzanych we dworze udryckim.

Prezydentem RP był w latach 1926-1939. W czerwcu 1927 roku prezydent odwiedził Skierbieszów. Dwór w Udryczach był już wtedy sprzedany gminie przez ostatnich właściceli - państwa Zawadzkich - na potrzeby szkoły publicznej.

Umeblowanie : podwójne łóżko 180 cm, szafki nocne, szafa ubraniowa, stolik kawowy, 2 krzesła, fotel. Łazienka - duży prysznic, duża umywalka, stolik na przybory toaletowe.

TV-SAT, WiFi, klimatyzacja.

Ceny 110 zł do 180 zł za dobę w zależności od sezonu, długości pobytu i ilości osób.

[link]
Widok ogólny pokoju. Widok na wejście. Łoże małżeńskie Łazienka Prysznic Wejście na poddasze. Korytarz na poddaszu. Kącik z kawą i herbatą.